Šajā epizodē sarunājos ar diviem datu analītikas jomas ekspertiem - Ati Verdenhofu un Eināru Garozu. Sarunas tēma - HR dati, datu analizēšana. Kāpēc datu ievākšana un saprašana ir tik nozīmīga uzņēmuma efektīvai darbībai. Kā ar datu palīdzību personāla jomai "audzēt muskuļus" un runāt vienā valodā ar vadības komandu?
"Ko ir iespējams izmērīt, to ir iespējams uzlabot." Pēter Ducker
Šo teicienu varam papildināt -Ko ir iepējams izmērīt, tam ir jēga. Cilvēks ir dārgākais, kas uzņēmumā ir un arī informācija, ko cilvēks mums sniedz, ir ļoti dārga. Bieži vien, tieši nepareiza šīs informācijas izpratne, nemērīšana vai neņemšana vērā, ir par iemeslu tam, ka uzņēmums piedzīvo augstu darbinieku mainību, zemus iesaistes rādītājus un pārāk dārgus procesus. Lai nodrošinātu uzņēmuma efektivitāti, ir svarīgi ievākt pareizu informāciju, izvēlēies pareizus rīkus, lai to darītu, kā arī vēlāk, šo informāciju lasīt un likt lietā. Ja mēs labāk prastu izmantot pieejamos datus, organizācijām būtu vairāki būtiski uzlabojumi, tādās jomās kā atlase, darbinieku iesaiste, darbinieku mainība, līderība, atalgojums, dažādība, mācīšanās kultūra, procesu efektivitāte. Šodienas epizodē runāsim par to, kas ir dati, ko tas nozīmē un kā tos mērīt? Kā ieviest datos balstītu kultūru, kādas prasmes ir nepieciešamas HR kolēģiem, kas jāapgūst?
Šodienas ierakstas kopā ar Ati Verdenhofu, kurš vairāk kā 15 gadus nodarbojas ar datiem - apstrādā, analizē, interpretē, skaidro. Padziļināti pēta lielo datu ietekmi uz lēmumu pieņemšanas procesiem, studējot RTU doktorantūrā un Eināru Garozu, kurš ir līdzdibinātājs un partneris datu pakalpojumu firmā INLUD, pieredzējis datu tehnoloģiju un analītikas eksperts. Vadījis datu pakalpojumu virzienu datu tehnoloģiju uzņēmumā Squalio, kas ir viens no lielākajiem programmatūras un datu pakalpojumu sniedzējiem reģionā.
Iesaku izlasīt:
Guide to the four fundamentals of people analytics
Why HR is set to fail the big data challenge