HR PODCAST

#9 Vai darbinieku iesaiste noved pie izdegšanas sindroma? Jeb, kāpēc biežāk sadeg spēcīgie.

Episode Summary

Izdegšana, nolūšana, darba attiecību pārtraukšana - tas vairs nav nekas jauns, šodienas darba devējam. Kas liecina par izdegšanas tuvošanos kā to laicīgi pamanīt gan darba devējam, gan pašam darbiniekam, kāpēc būtiski par to runāt un kas tad ir veidi kā palīdzēt - par to sarunā ar psiholoģi Mariju Ābeltiņu.

Episode Notes

"Kad kanārijputniņam nav ko elpot, tas nomirst, līdzīgi tā notiek ar darbinieku uzņēmumā, kurā "nav ko elpot". Klausies sarunu ar Mariju, kur apspriedām to, kā šodienas darba devējs vēlas, lai darbiniekiem ir augsts iesaistes līmenis un viņš pilnībā visu savu laiku velta darba lietām. Pētījumi liecina par pretējo - jo augstāks iesaistes līmenis, jo lielāks risks, ka darbinieks var piedzīvot izdegšanu. HR strādā pie tā, lai darbinieki būtu maksimāli iesaistīti - rīko kopīgus pasākumus, piedāvā dažādas iespējas, lai darba vietās justos labi, kas patiesībā nav slikti, taču, ne vienmēr palīdz darbiniekam apzināties, ka tiek strādāts par daudz un neatliek laika pašam priekš savas dzīves, ikdienas darbiem, drugiem, ģimenei un pilnvērtīgai atpūtai.

Marija Ābeltiņa ir kognitīvi biheiviorālā psihoterapeite, kura ļoti tieši norāda, ka izdegšana ir jāuztver ļoti nopietni un atbildība par šo situāciju jāuzņemas gan darbiniekam pašam, gan darba devējam jāseko līdzi tam, kas notiek uzņēmumā.

Mūzika: Adrian Walther (Remember Me)